دشمن شناسی و دشمن ستیزی، دفاع از عدالت و ضدیت با تبعیض و فساد پیام شهیدان است/ برگزاری کنگره شهدا؛ جلوه حفظ زنجیره «تواصی به صبر» و «تواصی به حق»

آیت الله رئیسی در بیست و یکمین کنگره سرداران و چهارهزار شهید منطقه ۱۷ تهران با بیان اینکه نظر به وجه الله رمز بقا برای انسان می‌شود، گفت: شهید قبل از اینکه شهید باشد کریم است چون کرامت روحیه‌ای است که در یک انسان سالک جلوه می‌کند و او اهل بخشش جان ، مال، آبرو می‌شود و هرچه دارد برای رضای پرورگار بر طبق اخلاص می‌گذارد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به پیام شهدا برای همه ما، بیان داشت: پیام شهدا، بندگی خداوند، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، دفاع از حق و حقیقت و عدالت، ضدیت با تبعیض و فساد و فقر، زندگی با شرافت و عزتمندانه و تسلیم دشمن نشدن است.

آیت الله رئیسی خطاب به خانواده شهدا، تصریح کرد: امروز برکات عزیزان شما در منطقه برای بیدار شدن و بیدار کردن عالم بسیار نقش آفرین است.

رئیس قوه قضاییه تبیین بیانات راهبردی مقام معظم رهبری در روز عید مبعث مبنی بر «جریان تواصی» در جامعه را برای همگان ضروری دانست و افزود: برگزاری کنگره شهدا جلوه حفظ زنجیره تواصی به صبر و تواصی به حق است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه پیام شهدا، «تواصی به حق و تواصی به صبر است»، تصریح کرد: در یادواره شهدا از حق خواهی، حق گرایی، دور کردن یاس از زندگی و همواره ایستادگی و صبر و مقاومت سخن گفته می‌شود و لذا این کنگره‌ها از جلوه‌های مهم حفظ زنجیره تواصی به حق و تواصی به صبر است.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در مردم است ولی پیام شهدا به همه ما ایستادگی، امید و دیدن آینده‌ای بسیار روشن پیش پای ملت بزرگ ایران است.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: دشمن چهل سال است توطئه می‌کند و طبق اعتراف خودش کاری پیش نبرده است و بی تردید به برکت خون مطهر شهدا، آینده بسیار روشن خواهد بود.

رئیس قوه قضاییه افزود: بسیاری از مشکلات به برکت خون شهدا و به دست توانای این ملت شهیدزاده و جوانان برومند حل خواهد شد.

آیت الله رئیسی در پایان از تلاش‌های دست اندرکاران برگزاری این کنگره تقدیر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است