نظر رئیسی درباره اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا چیست؟

آیت‌الله رئیسی در پاسخ به انتقادات مسئولان وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در خصوص عدم توجه کافی برخی به تصمیمات اتخاذ شده برای مقابله با شیوع بیماری کرونا گفت: این افراد متخصص هستند و عدم توجه به نظر تخصصی متخصصان، خسارات بسیاری به دنبال دارد.

وی افزود: این را همه بدانند که توجه به نظر متخصص هم مبنای دینی، هم مبنای فرهنگی و هم مبنای اجتماعی و عمومی دارد. این افراد متخصص هستند و وقتی می‌بینند خطر در حال نزدیک شدن است و زندگی مردم را تهدید می‌کند، تصمیم را می‌گیرند و باید به نظر تخصصی آنها توجه شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: به نظر من مسئولین در همه حوزه‌ها باید خودشان را موظف بدانند به نظر متخصصان در زمان خودش توجه کنند. اگر یک امری از زمان خودش گذشت خسارت به دنبال دارد.

رئیسی تأکید کرد: مسئله زمان‌شناسی در همه امور امر بسیار مهمی است که باید در زمان خودش اقدام متناسب با آن انجام شود. یعنی کاری که باید یک ماه قبل انجام بگیرد، اگر الان انجام شود ممکن است آثاری داشته باشد اما آثار ماه قبل را ندارد.

رئیس دستگاه قضا سپس با تأکید بر زمان‌شناسی و توجه به نظر متخصص، ادامه داد: به نظر من مجموعه وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، پزشکانی هستند که نظر تخصصی ارائه می‌دهند و باید به نظر آنها توجه شود و عدم توجه به آن حتماً خساراتی در پی دارد.

رئیسی در پایان با اعلام اینکه تاکنون به کرونا مبتلا نشده است، ‌اظهار کرد:‌ هر زمان برنامه سفر استانی در قالب هیئت قضائی داشتیم با ستاد ملی مقابله با کرونا هماهنگ کرده‌ایم و پس از کسب مجوز از این ستاد و با رعایت اصول بهداشتی آن را انجام داده‌ایم و هر وقت که سفر را مجاز ندانستند، آن را انجام ندادیم.

بیشتر بخوانید

  • آیت‌الله رئیسی: مقصران در صیانت از جان مردم باید پاسخگو باشند!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است